dom weselny
sala weselna ślub sala na wesele przyjęcie weselne

Najczęściej zadawane pytania przy organizacji wesela.

Dom weselny, sala na wesele, Kraków.


Folwark Wiązy - sale weselne

Przygotowanie wesela (sala weselna, dekoracje, menu, noclegi) to naprawdę duże wyzwanie dla Państwa Młodych, my to wiemy, dlatego zawsze służymy fachową pomocą.

Aby ułatwić Państwu dokonanie właściwego wyboru, a także zapewnić spokój i komfort w przygotowaniu wesela zamieszczamy odpowiedzi, na najczęściej zadawane przez Państwa Młodych i ich rodziców pytania.

Jeżeli nie ma wsród nich odpowiedzi na Wasze pytania, prosimy o przysłanie ich nam przez formularz na końcu tej strony. Odpowiemy jak zawsze - szybko i dokładnie.~ Dlaczego warto zrobić wesele w Folwarku Wiązy?

Folwark to wyjątkowe miejsce o sielskim klimacie i piękny, zabytkowy obiekt. Położony na uboczu, otoczony zielenią, jest tu cicho i intymnie. Goście weselni bardzo często pytają Państwa Młodych „Jak znaleźliście takie piękne miejsce?” Goście zachwycają się też naszą kuchnią i chwalą obsługę.

~ Jak daleko od Krakowa znajduje się Folwark Wiązy?

Kraków położony jest 22 km od Folwarku. Miłych gości z Warszawy informujemy, że nie sprawdzaliśmy odległości, ale jeśli ktoś zapyta to napewno sprawdzimy.

~ Jakie macie doświadczenie w organizacji wesel?

Duże. Zajmujemy się organizacją wesel od wielu lat. I co ważne, zawsze dbamy o dobrą markę naszej rodzinnej firmy.

~ Jakie wesele można zorganizować w Folwarku Wiązy?

Organizujemy wesela od 100 do 160 osób w salach Folwarku oraz wesela w plenerze od 100 do 250 osób.

~Czy menu weselne można zmienić?

Menu weselne w Folwarku Wiązy zawsze ustalane jest indywidualnie z każdą Młodą Parą zgodnie z jej oczekiwaniami. Można wybrać dowolne potrawy z naszego menu lub zaproponować coś według własnego pomysłu.

~ Czy Folwark Wiązy ma w ofercie dania dla wegetarian?

Tak, przygotowujemy posiłki dla wegetarian, wegan i dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą mieć szczególną dietę.

~Czy możemy mieć własny alkohol?

Tak, Możecie mieć Państwo własny alkohol z wyjątkiem piwa – wynika to z naszej umowy z Browarem Carlsberg. Możecie także zamówić na Wesele alkohol w hurtowni z którą współpracujemy, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ macie Państwo możliwość zwrotu niewykorzystanego alkoholu. Zapłacicie więc Państwo tylko za to, co zostanie wypite. Nie musicie obawiać się, że kupicie za mało alkoholu i że zabraknie go w czasie wesela, ani że po Weselu zostanie Wam zbyt duża jego ilość.

~ Czy pobieracie Państwo korkowe?

W przeciwieństwie do niektórych organizatorów wesel, my nie pobieramy korkowego.

~ Czy możemy zabrać jedzenie, które zostanie po weselu?

Tak, wszystko to, co pozostaje po weselu, pakujemy dla Państwa. Zarówno porcje nie wydane podczas wesela, jak i to wszystko, co pozostaje na stołach weselnych.

~ Czy tańce i jedzenie są w tej samej sali?

Nie. Jest to o tyle wygodne, że orkiestra nie zagłusza rozmów przy stołach, a tańczące pary nie przeszkadzają osobom siedzącym przy stołach. Sala restauracyjna i sala balowa sąsiadują ze sobą i z jednej sali widać, co dzieje się w drugiej. Na tych dwóch salach organizujemy wesela do 120 osób. Jeżeli jest więcej gości, oddajemy jeszcze jedną salę restauracyjną, która może pomieścić do 50 osób.

~ Czy na sali tanecznej są filary?

Nie. Na żadnej z 3 sal nie ma filarów.

~ Czy sale weselne są udekorowane?

Tak. Wszystkie sale weselne są udekorowane i nie pobieramy za to żadnej dodatkowej opłaty.

~ Czy można dekorować sale weselne we własnym zakresie?

Jeżeli Młodzi chcą coś ekstra lub aranżują wnętrza według własnego pomysłu, lub korzystają z pomocy dekoratora, muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami.

~ Czy sale są klimatyzowane?

Tak, wszystkie sale są klimatyzowane. Poza tym, Folwark Wiązy - bądź co bądź - zabytkowy obiekt, ma bardzo grube kamienne mury z piaskowca, dlatego nawet w największy upał na salach jest przyjemny klimat.

~ Czy można zamówić dodatkowe usługi?

Tak, można zamówić dodatkowe usługi (wiejski stół, fontanna czekoladowa, transport dla gości, rollbar z piwem, pieczone prosie, atrakcje dla dzieci i dorosłych, opiekę nad dziećmi, itp.) można też poszerzyć menu weselne za dodatkową opłatą.

~ Do której godziny może trwać wesele?

Nie mamy określonej godziny kończenia wesela. Możecie się Państwo bawić do rana, ale nie dłużej niż do 8.00 :)

~ Czy dysponujecie wystarczająco dużym parkingiem dla 150 gości?

Tak, mamy bardzo dużo miejsca do parkowania samochodów.

~ Czy organizujecie Państwo wesela w plenerze?

Tak, z przyjemnością organizujemy wesela w formie plenerowej. Folwark Wiązy jest pięknie położony, otoczony wokół zielenią, posiada też zabytkową stodołę. Organizacja wesla w plenerze wiąże się z dodatkową opłatą stałą w kwocie 4 tys. zł. Opłaty tej nie naliczamy w przypadku wesela na salach.

~ Czy możliwa jest u Pasńtwa ceremonia ślubna?

Tak. Organizujemy na życzenie Młodych śluby cywilne jak i inne i róznych wyznań, w tym również w plenerze. Państwo Młodzi chcący zorganizować na terenie Folwarku Wiązy plenerowy ślubu cywilny lub w dowolnym innym obrządku ponoszą koszt przygotowania miejsca ceremonii (namiot, stoły, krzesła, dekoracje, itp.) w wysokości 1000 zł. Możecie też Państwo wziąć ślub w naszym kościele w Niegowici. To wyjątkowy kościół i parafia – pierwsza parafia papieża Jana Pawła II.

~ Czy organizujecie Państwo poprawiny i w jakiej cenie?

Organizujemy zarówno poprawiny tradycyjne, jaki na życzenie, np. w formie imprezy plenerowej z grillem. Cena poprawin zależy od ich charakteru, zamówionego menu i czasu trwania imprezy i zawsze ustalana jest indywidualnie.

~ Czy można wynjąć tylko sale i zamówić swój catering?

Nie. To kwestia naszej odpowiedzialności. Wszystkie dania są przygotowywane na miejscu. Jedzenie mamy bardzo dobre i jest go dużo. Goście zawsze bardzo je chwalą.

~ Czy Folwark Wiązy dysponuje noclegami dla gości weselnych?

Tak, możemy przenocować 50 gości weselnych. Państwo Młodzi otrzymują pokój gratis.

~ O której godzinie kończy się doba hotelowa?

Doba hotelowa trwa do godz. 12.00. Jeśli jest taka techniczna możliwość i następnego dnia nie mamy innych klientów, goście weselni mogą zostać do popołudnia czy nawet do wieczora, tak aby mogli spokojnie wyspać się i dojść do siebie. Jednak nie zawsze jest to możliwe

~ Jakie są formalności związane z rezerwacją terminu na wesele?

Żeby zarezerwować termin na wesele, należy podpisać umowę oraz wpłacić zadatek w wysokości 3 000 zł.

~ Do kiedy trzeba podać ostateczną liczbę gości?

1 miesiąc przed weselem. W losowych przypadkach można wprowadzić korektę do 2 tygodni przed weselem

~ Czy Folwark Wiązy ma własną orkiestrę weselną?

Nie. To zwykle Młode Pary wybierają sobie orkiestrę czy też DJ-a według własnych upodobań muzycznych. Mamy natomiast wiele kontaktów do różnych zespołów, które u nas grały i możemy je Państwu udostępnić.

~ Czy możliwe jest postawienie namiotu w plenerze obok stodoły?

Tak, można go zamówić za naszym pośrednictwem lub od firm zewnętrznych po ustaleniu z nami możliwości i kosztów.

~ Czy organizujecie Państwo wesela kompleksowo?

Tak. Możecie Państwo powierzyć nam wszystkie sprawy organizacyjne związane z przygotowaniem Waszego przyjęcia weselnego. Wielokrotnie organizowaliśmy kompleksowo wesela na przykład dla osób stale przebywających za granicą. Wszelkie szczegóły można ustalić drogą mailową lub telefonicznie i przyjechać już na samą uroczystość.

Masz pytanie, skorzystaj z tego formularza